Drakuloterapia. Omladenie skryté v žilách

Dátum publikovania:

 

Tajomstvo mladosti a krásy priamo v našej krvi

?

Primárnou úlohou ľudskej krvi je zásobovať organizmus človeka životne dôležitým kyslíkom a ďalšími látkami. Málokto vie, že práve v červenej tekutine kolujúcej v našich žilách, je zároveň ukryté aj tajomstvo mladosti a krásy. Drakuloterapia začína byť jedným zo žiadaných ošetrení v oblasti Estetickej medicíny.

Drakuloterapia alebo plazmalifting

Žijeme v dobe, pre ktorú je vitalita, zdravie a krása nevyhnutnosťou. Paradoxne však vo zvýšenej miere podliehame stresu a negatívnym vplyvom, ktoré značne vplývajú na našu kondíciu a celkový výzor. Starosti dokážu zanechať výraznú stopu na našej pleti. Tá pod ich vplyvmi pôsobí staršie a strhanejšie. Na rad preto prichádzajú nové a efektívnejšie metódy zo sveta tzv. anti-age, medzi ktoré patrí aj drakuloterapia. „Pri tejto procedúre sa v snahe o omladenie pleti používa krvná plazma, ktorá je bohatá na krvné doštičky. Drakuloterapia (plazmalifting) predstavuje prirodzené a efektívne ošetrenie pokožky, prostredníctvom ktorého je možné spomaliť proces starnutia, a to vďaka informáciám, ktoré sú zapísané v krvi každého jedinca,“ hovorí o metóde MUDr. Janka Holešovská z kliniky Medicor.

V čom pomôže Drakuloterpia?

Drakuloterapia, resp. plazmalifting sa vo svete medicíny etablovala nielen vďaka svojim pozitívnym účinkom na starnúcu pleť, ale osvedčila sa aj pri regenerácii pokožky či vyhladení vrások. Efektívne hojí jazvy, napríklad po akné. Vyhľadávaná je medzi pacientmi, ktorých trápi strie, prípadne rôzne typy dermatóz. Navyše, blahodarne pôsobí aj vo vlasovej časti hlavy. Na miestach, kde sú vlasové cibuľky zachované, dochádza k opätovnému rastu vlasov.

Postup pri Drakuloterpii

Pri tomto type terapie sa využíva vlastná krv každého pacienta. „Ide o zanedbateľný odber, do 16 mililitrov. Následne sa odobratá krv umiestni do špeciálnej centrifúgy, kde sa od krvi oddelia jednotlivé časti. Pre nás sú dôležité krvné doštičky, ktoré obsahuje práve jedna zo zložiek – plazma. Jej súčasťou sú totiž rôzne rastové faktory a proteíny, ktoré regenerujú pokožku. Zároveň podporujú a urýchľujú jej hojenie. Získaná plazma sa bezprostredne aplikuje priamo na miesto, ktoré si zákrok vyžaduje,“ opisuje postup MUDr. Janka Holešovská z kliniky Medicor.

Treba opakovať ošetrenie Drakuloterpia?

Jesenné obdobie je tým najvhodnejším pre tento omladzujúci zákrok. Slnečné žiarenie, ktorému sme počas letných mesiacov vystavovaní, totiž negatívne vplýva na starnutie pokožky. Na základe potrieb je však možné absolvovať drakuloterapiu v ktorýkoľvek mesiac. Ošetrenie trvá približne 30 až 45 minút. Pre dosiahnutie optimálneho efektu je vhodné podstúpiť tri až päť opakovaní. „Už po absolvovaní troch terapií pretrvávajú účinky drakuloterapie po dobu ôsmych mesiacov až jedného roka,“ dodáva na záver MUDr. Janka Holešovská, vedúci lekár kliniky Medicor.

Ďaľšie informácie o ošetrení Drakuloterpia (vrátané videa, rozdielových fotografíí a cenníka) nájdete tu.

Podobné články

V čom vám môže pomôcť kyselina hyalurónová?

V čom vám môže pomôcť kyselina hyalurónová?

V tomto blogu si detailne prejdeme informácie o kyseline hyalúronovej, jej štruktúre, prínosoch, resp jej druhoch v štruktúrePrínos kyseliny hyalurónovej…
Laserová epilácia

Laserová epilácia

Laserová epilácia – prečo a kedy?Bez ohľadu na vek, farbu pokožky či farbu vlasov ochlpenie trápi asi každého jedného z…
Hĺbková mezoterapia so Skin Boosterom Redensity1

Hĺbková mezoterapia so Skin Boosterom Redensity1

Čo je mezoterapia? Mezoterapia je mini invazívna technika, zameraná na omladenie a povzbudenie pleti, na jej regeneráciu a hydratáciu, podporu tvorby…
Scroll to Top