Drakuloterapia. Omladenie skryté v žilách

Dátum publikovania:

Primárnou úlohou ľudskej krvi je zásobovať organizmus človeka životne dôležitým kyslíkom a ďalšími látkami. Málokto vie, že práve v červenej tekutine kolujúcej v našich žilách, je zároveň ukryté aj tajomstvo mladosti a krásy. Drakuloterapia sa začína udomácňovať postupne i na Slovensku.

Žijeme v dobe, pre ktorú je vitalita, zdravie a krása nevyhnutnosťou. Paradoxne však vo zvýšenej miere podliehame stresu a negatívnym vplyvom, ktoré značne vplývajú na našu kondíciu a celkový výzor. Starosti dokážu zanechať výraznú stopu na našej pleti. Tá pod ich vplyvmi pôsobí staršie a strhanejšie. Na rad preto prichádzajú nové a efektívnejšie metódy zo sveta tzv. anti-age, medzi ktoré patrí aj drakuloterapia. „Pri tejto procedúre sa v snahe o omladenie pleti používa krvná plazma, ktorá je bohatá na krvné doštičky. Drakuloterapia predstavuje prirodzené a efektívne ošetrenie pokožky, prostredníctvom ktorého je možné spomaliť proces starnutia, a to vďaka informáciám, ktoré sú zapísané v krvi každého jedinca,“ hovorí o metóde MUDr. Janka Holešovská, z medicínsko–estetického centra Medicor.

Liečivé kvapky

Drakuloterapia sa vo svete medicíny etablovala nielen vďaka svojim pozitívnym účinkom na starnúcu pleť, ale osvedčila sa aj pri regenerácii pokožky či vyhladení vrások. Efektívne hojí jazvy, napríklad po akné. Vyhľadávaná je medzi pacientmi, ktorých trápi strie, prípadne rôzne typy dermatóz. Navyše, blahodarne pôsobí aj vo vlasovej časti hlavy. Na miestach, kde sú vlasové cibuľky zachované, dochádza k opätovnému rastu vlasov.

 

Telu blízka

Pri tomto type terapie sa využíva vlastná krv každého pacienta. „Ide o zanedbateľný odber, do 16 mililitrov. Následne sa odobratá krv umiestni do špeciálnej centrifúgy, kde sa od krvi oddelia jednotlivé časti. Pre nás sú dôležité krvné doštičky, ktoré obsahuje práve jedna zo zložiek – plazma. Jej súčasťou sú totiž rôzne rastové faktory a proteíny, ktoré regenerujú pokožku. Zároveň podporujú a urýchľujú jej hojenie. Získaná plazma sa bezprostredne aplikuje priamo na miesto, ktoré si zákrok vyžaduje,“ opisuje postup MUDr. Janka Holešovská, z medicínsko–estetického centra Medicor.

 

Omladnite po lete

Jesenné obdobie je tým najvhodnejším pre tento omladzujúci zákrok. Slnečné žiarenie, ktorému sme počas letných mesiacov vystavovaní, totiž negatívne vplýva na starnutie pokožky. Na základe potrieb je však možné absolvovať drakuloterapiu v ktorýkoľvek mesiac. Ošetrenie trvá približne 30 až 45 minút. Pre dosiahnutie optimálneho efektu je vhodné podstúpiť tri až päť opakovaní. „Už po absolvovaní troch terapií pretrvávajú účinky drakuloterapie po dobu ôsmych mesiacov až jedného roka,“ dodáva na záver MUDr. Janka Holešovská, z medicínsko–estetického centra Medicor.

Podobné články

Liečba stresovej inkontinencie (u žien)

Liečba stresovej inkontinencie (u žien)

Inkontinecia je nevedomý, nechcený, nežiadúci únik moču. Napriek skutočnosti, že cca 30-50 percent žien rôzneho veku trpí týmto problémom, aj…
7 možných krokov ku krásnej pleti v každom veku (časť III.)

7 možných krokov ku krásnej pleti v každom veku (časť III.)

Pleť každej ženy je špecifická a individuálne reaguje na možné vonkajšie aj vnútorné vplyvy. Preto sme sa rozhodli v siedmych…
7 možných krokov ku Krásnej pleti v každom veku (časť I.)

7 možných krokov ku Krásnej pleti v každom veku (časť I.)

Pleť každej ženy je špecifická a individuálne reaguje na možné vonkajšie aj vnútorné vplyvy. Preto sme sa rozhodli v siedmych…
Scroll to Top