Laserová epilácia

Dátum publikovania:

Laserová epilácia – prečo a kedy?

Bez ohľadu na vek, farbu pokožky či farbu vlasov ochlpenie trápi asi každého jedného z nás. Je veľa možností ako sa ho krátkodobo zbaviť – chĺpky sa holia, vytrhávajú alebo odstraňujú voskom. Po niekoľkých dňoch znova narastú a je potrebné celý postup znova opakovať. Preto je dnes efektívnym nástrojom laserová epilácia. Odstránenie ochlpenia laserom redukuje nielen množstvo ochlpenia, ale ovplyvňuje aj samotnú hrúbku a farbu chĺpkov. Čím viac ošetrení absolvujete, tým viac eliminujete problém ochlpenia. Nikdy však nepôjde o trvalé odstránenie chĺpkov, laserová epilácia vždy iba výrazným spôsobom ochlpenie zredukuje, na druhej strane žiadny efektívnejší dlhodobý nástroj neexistuje. Pre laserovú epiláciu je ideálny tmavý, hrubý chlp a svetlá koža. Pre jemné bledé chĺpky je vhodnejšia epilácia elektrickou ihlou.

Ako funguje laserová epilácia?

Na našej klinike pracujeme s laserovou technikou talianskej spoločnosti DEKA. Základom laserového ošetrenia je selektívna fototermolýza – lúč preniká do vlasového korienka, zahreje ho a zničí. Vychytáva sa cielene, vďaka pigmentu /melanínu/, ktorý sa nachádza vo vlasovom folikule. Preto základnou podmienkou úspešnej epilácie je ochlpenie, ktoré je sfarbené. K dosiahnutiu efektu je potrebné absolvovať niekoľko sedení v určitých časových odstupoch, pretože k účinnému zničeniu folikulu dochádza len v rastovej fáze. Vtedy obsahuje folikul najviac farbiva.

Princíp bezpečnej epilácie spočíva v tom, že svetlo lasera sa zameria na farbu chĺpku a spáli ho. Lúč reaguje iba na pigment chĺpku, pokožku počas zákroku nepoškodí.

Treba sa nejako pripraviť na ošetrenie?

V žiadnom prípade si ošetrované miesto pred ošetrením neholiť, pre laserové ošetrenie je ideálna dl’žka chĺpku 3-4 mm, pri takejto dĺžke vie laser efektívne zničiť aj folikulu chĺpku.

Treba po zákroku nejakú starostlivosť?

Mierne podráždenie pokožky môže trvať niekoľko hodín alebo až niekoľko dní. Výnimočne sa môžu vyskytnúť aj malé chrastičky. Po zákroku sa nedoporučujeme pohyb na priamom slnku (alebo solárium) minimálne po dobu 2-3 týždňov. Dôležité je ,samozrejme ,používať krém s vysokým ochranným faktorom na ošetrené časti tela.

Ako treba ošetrenie opakovať?

Ošetrenie je pre zabezpečenie dlhodobosti potrebné opakovať v mesačných intervaloch, obyčajne je potrebné absolvovať 3-5 ošetrení (počet individálny u každého pacienta).

Dlhodobosť výsledkov

Účinnosť a dlhodobosť zákroku je individuálna. Závisí od lokality, hĺbky uloženia vlasovej cibuľky, sfarbenia, čiže množstva pigmentu v chĺpku, genetiky atď. Podľa toho hovoríme o trvalom alebo dlhodobom účinku zákroku, za úspešnosť sa však všeobecne považuje odstránenie 70-80% ochlpenia.

Podobné články

V čom vám môže pomôcť kyselina hyalurónová?

V čom vám môže pomôcť kyselina hyalurónová?

V tomto blogu si detailne prejdeme informácie o kyseline hyalúronovej, jej štruktúre, prínosoch, resp jej druhoch v štruktúrePrínos kyseliny hyalurónovej…
Hĺbková mezoterapia so Skin Boosterom Redensity1

Hĺbková mezoterapia so Skin Boosterom Redensity1

Čo je mezoterapia? Mezoterapia je mini invazívna technika, zameraná na omladenie a povzbudenie pleti, na jej regeneráciu a hydratáciu, podporu tvorby…
Mezoterapia - zázračný nástroj na omladnutie

Mezoterapia - zázračný nástroj na omladnutie

Čo je mezoterapia? Mezoterapia je mini invazívna technika, zameraná na omladenie a povzbudenie pleti, na jej regeneráciu a hydratáciu, podporu tvorby…
Scroll to Top