Mezoterapia – zázračný nástroj na omladnutie

Dátum publikovania:

Čo je mezoterapia?

Mezoterapia je mini invazívna technika, zameraná na omladenie a povzbudenie pleti, na jej regeneráciu a hydratáciu, podporu tvorby kolagénu a elastínu. Mezoterapia revitalizuje pokožku tváre, okolia očí, krku, dekoltu a rúk. Roztok sa aplikuje mnohopočetnými mikrovpichmi, obsahuje vitamíny v kombinácii, s aminokyselinami, peptidmi, minerálnymi soľami a koenzýmami. S prihliadnutím na stav pleti, vek a hydratáciu sa volí druh roztoku a technika ošetrenia, ktorá môže byť povrchová tzv. napage technika alebo do stredných vrstiev pokožky. 

Aké problémy sa riešia mezoterapiou?

Najlepšie výsledky máme pri riešení týchto problémov – hydratácia pleti, zlepšenie tonusu a elasticity pleti, redukcia vrások, farebné zjednotenie pleti, omladenie a spevnenie pleti, resp na podporu rastu vlasov.

Redukcia vrások 

Mezoterapia má silný účinok proti vráskam. Vrásky sa nám vytváraju hlavne na čele, v okolí očí a úst, na krku a v oblasti dekoltu. Naše telo a pleť vekom stráca prirodzene kolagén a elastín. Mezoterapiou zabezpečujeme ich dopĺňanie a tým pomáhame pri odstraňovaní vrások.

Omladenie a spevnenie pleti 

Mezoterapia výrazne zlepšuje elasticitu pokožky. Vypína povädnuté časti tváre, rozjasňuje a spevňuje pleť na tvári, pokožku na krku a dekolte.Vďaka tomu bude každá časť vašej pokožky pôsobiť omladene a s novým nádychom sviežosti.

Mezoterapia vlasovovej časti hlavy

Do pokožky hlavy sa aplikujú výživné látky, ktoré majú zabezpečiť zlepšenie stavu pokožky hlavy a dopriať vlasovým cibuľkám potrebnú výživu. Vlasy sú po ošetrení hustejšie, silnejšie a lesklejšie.

Mezoterapia: výhody, postupy, výsledky 

Výhody oproti iným ošetreniam pleti

Do podkožia vašej pleti sú uvedené účinné látky aplikované priamo, čím sa okamžite spúšťa reálny proces omladenia. A čo je skutočnou výhodou? Cca. 120 min po ukončení ošetrenia Mezaterapiou sa môžete nalíčiť a pokračovať v bežnom pracovnom alebo víkendovom dni.

Postup a princíp ošetrenia

Podľa stavu pokožky a rozhodnutia lekára sa príslušný roztok (plný vitamínov, aminokyselín, peptidov, minerálnych solí , antioxidantov a koenzýmov) aplikuje buď mikroinjekciami alebo Vital Injektorom do ošetrovanej oblasti. Ošetrenie trvá cca 20min.

Výsledky ošetrenia

Princíp Mezoterapie zaručuje, že špeciálne koncentrácie látok prenikajú do hlbších štruktúr pokožky, tým sa dosahuje maximálna hydratácia pokožky, omladenie, vypnutie a spevnenie pokožky, vyhladenie jemných a stredne hlbokých vrások. Pokožka zostane krásne napnutá. Výhodou Mezoterapie je, že výsledky sú viditeľné hneď po prvom ošetrení.

Je potrebné opakovať procedúru? 

Mezoterapia by mala byť súčasťou pravidelnej starostlivosti o pokožku každej ženy, ktorej záleží na sviežom, zdravom a mladistvom vzhľade. Účinok je viditeľný už po prvom ošetrení. Ošetrenie je ideálne absolvovať 3-5x v 2-3 týždňových intervaloch (podľa stavu pokožky).

Ako dlho vydrží mezoterapia? 

Po absolvovaní kúry Mezoterapie (3-5 ošetrení) je vhodné toto opakovať raz ročne, prípadne pri veľmi dehydrovanej a unavenej pokožke sa nastavuje interval individuálne. Tým sa zabezpečí hĺbková hydratácia pleti a podpora prirodzeného procesu biostimulácie tkanív – tvorba kolagénu a elastínu.

 

Link na ošetrenie Mezoterapia kliniky Medicor (vrátane ďaľších informácií, rozdielových fotografií a cenníka) tu.

 

 

 

Podobné články

V čom vám môže pomôcť kyselina hyalurónová?

V čom vám môže pomôcť kyselina hyalurónová?

V tomto blogu si detailne prejdeme informácie o kyseline hyalúronovej, jej štruktúre, prínosoch, resp jej druhoch v štruktúrePrínos kyseliny hyalurónovej…
Laserová epilácia

Laserová epilácia

Laserová epilácia – prečo a kedy?Bez ohľadu na vek, farbu pokožky či farbu vlasov ochlpenie trápi asi každého jedného z…
Hĺbková mezoterapia so Skin Boosterom Redensity1

Hĺbková mezoterapia so Skin Boosterom Redensity1

Čo je mezoterapia? Mezoterapia je mini invazívna technika, zameraná na omladenie a povzbudenie pleti, na jej regeneráciu a hydratáciu, podporu tvorby…
Scroll to Top