V čom vám môže pomôcť kyselina hyalurónová?

Dátum publikovania:

V tomto blogu si detailne prejdeme informácie o kyseline hyalúronovej, jej štruktúre, prínosoch, resp jej druhoch v štruktúre

 • Prínos kyseliny hyalurónovej pre naše telo
 • Kyselina hyaluróvá v Estetickej medicine
 • Prečo je kyselina hyalurónová taká prospešná pre pleť?
 • Druhy kyseliny hyaluróvej v Estetickej medicíne
 • Ošetrenia na báze kyseliny hyalurónovej

 

A) Prínos kyseliny hyalurónovej pre naše telo

 

Kyselina hyalurónová je prirodzene sa vyskytujúci biopolymér, ktorého molekulárna štruktúra pozostáva zo základného spojenia dvoch cukrov (kyseliny glukurónovej a N-acetyl-glukozamínu). Nachádzajúca sa prakticky v každej tekutine a tkanive v ľudskom tele, hlavne v koži, kĺboch a očiach. Vedecké výskumy a taktiež lekárska prax nám ukazujú, že kyselina hyalurónová zlepšuje hydratáciu pokožky, povzbudzuje tvorbu kolagénu v pokožke, funguje ako antioxidant, pohlcuje voľné radikály a udržuje elasticitu pokožky.

Prínos kyseliny hyulurónovej pre naše telo si detailne popíšeme v nasledovných bodoch:

Hydratácia – kyselinu hyalurónovú vnímame ako zázrak pre hydratáciu našej pokožky. Kyselina hyalurónová je schopná vo vnútri buniek vstrebať tisícnásobné množstvo vody, ako je jej vlastná hmotnosť. A preto je nanajvýš vhodná na vnútornú hydratáciu. Kyselina hyalurónová preniká do pokožky a viaže vodu na kožné bunky, pričom všetky vrstvy pokožky hydratuje.

Vylepšenie lipidovej bariéry – hlavnou funkciou našej pokožky je v podstate chrániť telo. Je teda zrejmé, že koža nás chráni (vnútorné orgány, svaly, kosti) pred vonkajším svetom. Naša koža nás tiež chráni pred škodlivými toxínmi, ktoré nás denne bombardujú. Kyselina hyalurónová posilňuje prirodzené bariéry pokožky a pomáha zadržiavať vlhkosť. Časom to môže pomôcť spomaliť zhoršovanie lipidovej bariéry a pomôcť ju chrániť a posilňovať.

Zvýšená odolnosť pokožky – keď je lipidová bariéra posilnená a chránená kyselina hyalurónová, pokožka sa dokáže lepšie brániť pred environmentálnymi faktormi a znečisťujúcimi látkami. Konzervačné látky, používané v mnohých výrobkoch môžu spôsobiť stratu vlhkosti, ako aj potenciálne podráždenie a dokonca infekciu. Nemálo ľudí s mastnou alebo aknóznou pokožkou mylne používa „silnejšie“ produkty na „odstránenie“ mastnoty z pleti.

Pevnejša a pružnejšia pleť – kyselina hyalurónová , môže výrazne redukovať hĺbku vrások, zvýšiť pevnosť a pružnosť pokožky. Starnutím sa elastín v pokožke rozpadá a koža stráca svoju pružnosť. Kyselina hyalurónová síce nenahradí elastín, ale môže pomôcť s prejavom napätej pokožky tým, že napĺňa pokožku vlhkosťou a vyhladzuje textúru pokožky, preto pleť vyzerá napnutejšie. Spevnením kontúr tváre sa vytvárajú predpoklady pre mladistvejší vzhľad.

Menej výrazné jemné linky a vrásky -na ochranu a výživu pokožky nie je nikdy neskoro . Kyselina hyalurónová je naozaj látka, ktorá poskytuje výhody aj 20 aj 80 ročnej pokožke. Kyselina hyalurónová pomáha znižovať viditeľnosť jemných liniek a vrások, ktoré zadržiavajú vlhkosť v pokožke, čím vytvára napnutý efekt.

Stimulácia regenerácie kožných buniek – kyselina hyalurónová síce nezrýchľuje priamo proces obnovy buniek, ale podporuje regeneráciu kožných buniek. Ponúka extra hydratáciu a bariérovú ochranu pokožky. To prirodzene vedie k zdravším bunkám a žiarivejšej pleti.

Pigmentácia – kyselina hyalurónová tiež pomáha znižovať a predchádzať stareckým škvrnám a problémom s pigmentáciou.

Aplikácia kyseliny hyalurónovej môže pomôcť udržať si mladistvý vzhľad a vysporiadať sa s mnohými príznakmi starnutia. Kyselina hyalurónová je rozhodujúca pre hydratáciu a pružnosť našej pokožky.

 

B) Kyselina hyaluróvá v Estetickej medicine

Mladá pleť je plná, pevná a prirodzene bohatá na kyselinu hyalurónovú. Kyselina hyalurónová je polysacharidová molekula (veľký a zložitý uhľovodík), známa tiež ako hyalurónan. Tvoria ju naše bunky a v našom tele sa vyskytuje úplne prirodzene. Spolu s kolagénom a elastínom je  jednou z hlavných zložiek spojivového tkaniva, ktoré obklopuje naše kožné bunky, kde zaisťuje hydratáciu a pevnosť pleti. Mladá pleť obsahuje veľké a obyčajne dostatočné množstvo kyseliny hyalurónovej, ale s rastúcim vekom jej produkcia v pleti klesá

C) Prečo je kyselina hyalurónová taká prospešná pre pleť?

Kyselina hyalurónová je veľmi účinná hydratačná látka – pôsobí ako magnet, ktorý priťahuje do pleti vodu. Má schopnosť na seba naviazať 1.000 až 10.000-násobok svojej vlastnej hmotnosti vo vode, ciže 1 gram kyseliny hyalurónovej naviaže na seba 1 až 10 litrov vody. Kyselina hyalurónová taktiež bráni strate hydratácie pleti, preto je pre správnu hydratáciu pleti nevyhnutná. Zachovanie správnej hydratácie je kľúčom ku zdravej pleti, bez správneho množstvo vody sa pleť vysušuje a je menej účinná ako ochranná bariéra, vizuálne stráca žiarivosť a pevnosť.

S vyšším vekom naše kožné bunky produkujú menej kyseliny hyalurónovej, to môže viesť k vysúšaniu pleti pod vplyvom jej starnutia a je jedným z faktorov, spôsobujúcich viditeľné známky a prejavy starnutia pleti (jemné linky a vrásky, strata objemu a strata pružnosti).

D) Druhy kyseliny hyaluróvej v Estetickej medicíne

Aké sú rôzne druhy kyseliny hyalurónovej?

Kyselina hyalurónová existuje v rôznych molekulárnych hmotnostiach a niektoré produkty, používané v Estetickej medicíne sú účinnejšie než iné. Nestačí vedieť, že produkt obsahuje kyselinu hyalurónovú, vždy sa ubezpečte, že je to produkt od renomovaného výrobcu, ktorému dôverujete, s výsledkami výskumu preukazujúcimi ich účinnosť a kožnú znášanlivosť.

Preto na našej klinike dlhodobo pracujeme s produktami TEOSYAL švajčiarsko-francúzskej firmy TEOXANE. Sú to vysokoelastické gély zo zosieťovanej aj nezosieťovanej kyseliny hyalurónovej, sterilné, neživočíšneho pôvodu, určené na aplikáciu do pokožky. Sú navrhnuté na vypĺňanie vrások a záhybov, na úpravu kontúr tváre a pier.

Spoločnosť Teoxane Laboratories bola založená v roku 2003 v Ženeve. Špecializuje sa na výrobu injektovateľných kožných výplňových materiálov na báze kyseliny hyalurónovej značky TEOSYAL. Vďaka jej vysokým nárokom na kvalitu produktov a neustálemu výskumu za účelom inovácií patrí medzi troch najúspešnejších výrobcov kožných výplňových materiálov na báze kyseliny hyalurónovej na svete.

 

E) Ošetrenia na báze kyseliny hyalurónovej

Nižšie nájdete našu ponuka ošetrení na báze výplňových materiálov na báze kyseliny hyalurónovej

 • korekcia jemných vrások
 • doplnenie objemov tváre
 • korekcia stredne hlbokých a hlbokých vrások
 • korekcia radiálnych okoloústnych vrások
 • korekcia asymetrií a jaziev
 • zväčšenie objemu pier a modelácia pier
 • modelácia ústnych kútikov
 • korekcia nosa
 • úprava kruhov pod očami
 • korekcia hrany sánky, vrások krku, dekoltu
 • modelovanie tváre
 • modelovanie rúk – hydratácia a revitalizácia
 • regenerácia tváre a krku aplikáciou Teosyal RHA1 + Redensity1
 • hĺbkova mezoterapia so Skin boosterom
 • celková beautifikacia

Na našej klinike aplikujeme výhradne výplňové materiály švajčiarskej firmy Teoxane Laboratories, ktorá je jedným zo svetových lídrov vo výrobe injektovateľných výplňových materiálov na báze kyseliny hyalurónovej.

Naše ošetrenia s využitím kyseliny hyalurónovej, resp produktami značky TEOSYAL nájdete TU.

Podobné články

Laserová epilácia

Laserová epilácia

Laserová epilácia – prečo a kedy?Bez ohľadu na vek, farbu pokožky či farbu vlasov ochlpenie trápi asi každého jedného z…
Hĺbková mezoterapia so Skin Boosterom Redensity1

Hĺbková mezoterapia so Skin Boosterom Redensity1

Čo je mezoterapia? Mezoterapia je mini invazívna technika, zameraná na omladenie a povzbudenie pleti, na jej regeneráciu a hydratáciu, podporu tvorby…
Mezoterapia - zázračný nástroj na omladnutie

Mezoterapia - zázračný nástroj na omladnutie

Čo je mezoterapia? Mezoterapia je mini invazívna technika, zameraná na omladenie a povzbudenie pleti, na jej regeneráciu a hydratáciu, podporu tvorby…
Scroll to Top